16-19.02.2017

Kurs masażu tkanek głębokich w WSEiT

Logo WSEiT 400

Kurs odbędzie się w dniach 16-19 lutego 2017 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej przy ul. Grabowej 22 w Poznaniu.

Czas trwania: 40 godzin
Ilość osób: 20
Koszt: 1200zł

Prowadzący: dr n. med. Marcin Wytrążek - fizjoterapeuta, wykładowca Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Prodziekan ds. kształcenia oraz Kierownik Pracowni Terapii Manualnej i Masażu Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Zajmuje się różnymi zagadnieniami związanymi z terapią oraz obiektywizacją stanu chorych z zespołem bólu mięśniowo-powięziowego i fibromialgią. We współpracy z Zakładem Patofizjologii Narządu Ruchu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prowadzi badania naukowe nad punktami spustowymi z wykorzystaniem elektromiografii i algometrii oraz badania oceniające skuteczność różnych form terapii (głównie terapii tkanek miękkich, w tym różnych form masażu). Klinicysta, zajmuje się różnymi formami terapii manualnej i masażu, specjalizuje się w terapii punktów spustowych i masażu tkanek głębokich. Jest uczestnikiem licznych konferencji i szkoleń z zakresu fizjoterapii, a także autorem wielu publikacji naukowych z zakresu fizjoterapii i neurofizjologii. Jest także autorem tłumaczenia bestselerowego podręcznika "Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe" Carol Manheim. Od 2010 roku pełni funkcję redaktora naczelnego Wydawnictwa Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Jest opiekunem grupy masującej Masażyści WSEiT. Prowadzi kursy doskonalące dla fizjoterapeutów z zakresu terapii punktów spustowych i masażu tkanek głębokich.

Masaż tkanek głębokich zwany także masażem głębokim bądź głębokim masażem łącznotkankowym to współczesna forma masażu dotycząca rozluźniania napięć w obrębie mięśni i powięzi. Celem tej formy pracy z tkankami miękkimi jest leczenie zaburzeń w układzie mięśniowo-powięziowym, polegająca na umiejętnym rozluźnianiu tkanek, poprawie ich ruchomości oraz uwalnianiu z napięć w jak najskuteczniejszy i najbardziej ergonomiczny sposób. Bogactwo technik opartych na ergonomicznej pracy pozwala na skuteczne działanie przy jak najmniejszym użyciu siły ze strony masującego. Za każdą techniką musi iść konkretny jej cel. Terapeuta nie powinien wykonywać zbędnej ilości ruchów oraz wykonywać ich w miejscach, które nie wymagają rozluźniania. Nieodłącznym elementem masażu tkanek głębokich jest ocena funkcjonalna pacjenta, ocena układu mięśniowo-powięziowego oraz zastosowanie odpowiedniej terapii. Pierwszym elementem jest obserwacja tkanek, następnie ich palpacja a potem zastosowanie techniki, której ilość wykonania, czas, siłę i kierunek wyznacza informacja zwrotna płynąca z ciała pacjenta. Polega na umiejętnym wykorzystaniu szeregu technik w celu usunięcia napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego w sposób bardzo łagodny i bezpieczny dla pacjenta, który poddawany zabiegom masażu tkanek głębokich nie jest tylko biernym odbiorcą, ale aktywnie uczestniczy w terapii poprzez wykonywanie odpowiednich ruchów i czynności zwiększając tym samym rozluźnienie tkanek.

W cenie kursu organizatorzy zapewniają:

  • udział w kursie
  • materiały szkoleniowe w formie publikacji "Masaż tkanek głębokich. Materiały pomocnicze do ćwiczeń" Marcina Wytrążka, Wydawnictwo WSEiT
  • przerwy kawowe
  • bawełnianą koszulkę typu T-shirt z nadrukiem. Koszulki dostępne w wersji damskiej i męskiej w rozmiarach od S do XL (przy zgłoszeniu na kurs prosimy podać wybrany rozmiar)
  • obiad (przy zgłoszeniu na kurs prosimy podać preferowaną wersję mięsną lub wege)

Rekrutacja

Adresatami kursu są fizjoterapeuci, kosmetolodzy, pielęgniarki i położne oraz studenci fizjoterapii (po I roku), technicy fizjoterapii, technicy masażyści.

Warunkiem udziału w kursie jest:

  • rejestracja on-line poprzez wypełniony formularz zgłoszeniowy
  • wpłata opłaty za kurs
  • Przypominamy, że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o zakwalifikowaniu do udziału w kursie decyduje kolejność wpłat, a nie kolejność rejestracji.

Wymagane dokumenty

  • wypełniony formularz zgłoszeniowy
  • dyplom ukończenia studiów (fizjoterapia, kosmetologia, położnictwo, pielęgniarstwo, odnowa biologiczna) lub szkoły policealnej na kierunku technik masażysta; w przypadku osób uczących się - kserokopia legitymacji studenckiej lub legitymacji słuchacza szkoły policealnej

data ostatniej modyfikacji: 2017-01-03 10:41:08
Komentarze
 
Polityka Prywatności