1-3 maja

Poznań stolicą młodzieżowego futsalu

Mistrzostwa Polski Technikum w piłce halowej
Strona www: www.teb.pl

Na piłce nożnej znają się wszyscy. Każdy z pewnością wymieni kilka klubów z ekstraklasy i nazwiska reprezentantów Polski. Czy taką samą wiedzą dysponują w przypadku futsalu? Czy wiemy czym różni się od tradycyjnej piłki?

Inwestycje w sport młodych

Euro 2012, ostatnie sukcesy reprezentacji Polski i zawrotna kariera Roberta Lewandowskiego sprawiły, że młodzież jeszcze chętniej w wolnych chwilach gra w "nogę". Nie bez znaczenia jest fakt, że w latach 2008 - 2012 dzięki programowi "Moje Boisko - Orlik 2012" wybudowano w Polsce 2604 nowoczesne kompleksy boisk sportowych. Pod okiem wykwalifikowanych animatorów dzieci i młodzież mogą grać w piłkę nożną, w koszykówkę i siatkówkę, tenisa, badmintona, piłkę ręczną, rugby, frisbee. W Wielkopolsce wybudowano najwięcej, bo aż 299 orlików.

Wszystko zaczęło się w Urugwaju

Futsal to odmiana piłki nożnej rozgrywana w hali. Historia tej dyscypliny rozpoczęła się w Urugwaju w 1930 roku, za jej twórcę uznaje się Juana Carlosa Cerianiego.
Futsal, choć wywodzi się z futbolu, różni się od niego znacznie. Gra w hali jest bardziej dynamiczna, a tym samym bardziej emocjonująca. Pada zdecydowanie więcej bramek. Drużyny składają się z 5, a nie z 11 graczy. W halowych rozgrywkach zarówno piłka, jaki boisko są mniejsze, a mecz futsalu to 2 połowy po 20 minut. W "halówce" dodatkowo jest sędzia czasowy, którego zadaniem jest zatrzymywanie czasu gry i jej wznawianie. W rozgrywkach futsalowych nie ma spalonych, zawodnicy nie mogą grać ciałem i robić wślizgów - mówi Tomasz Śnieguła nauczyciel W-F z Technikum TEB w Poznaniu.

Pierwsze takie Mistrzostwa

Już w długi weekend majowy w Poznaniu po raz pierwszy odbędą się Mistrzostwa Polski Technikum TEB Edukacja w piłce halowej. O laur najlepszego zagrają uczniowie z całej Polski. Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 1-3 maja br. Do Poznania przyjadą zawodnicy ze szkół z Częstochowy, Gdańska, Krakowa, Nowego Sącza, Piotrkowa Trybunalskiego, Szczecina, Tychów oraz miejscowi - poznaniacy. Imprezę swoim patronatem objął KKS Lech Poznań. Uczestnicy turnieju finałowego będą trenować w obiektach Lecha Poznań, zwiedzać Inea Stadion oraz spotkają się z piłkarzami Kolejorza.

- Obecność przy tego typu wydarzeniach jest dla nas kluczowa, ponieważ promujemy aktywny udział uczniów w życiu sportowym. Lech Poznań chętnie wspiera inicjatywy promujące aktywność fizyczną wśród młodzieży. Zależy nam, żeby młodzież aktywnie spędzała czas, uprawiała sport, w tym piłkę i przy okazji wychowywała się zgodnie z duchem zdrowej rywalizacji, a także uczyła od najlepszych. Mam nadzieję, że trening pod okiem naszych trenerów i spotkanie z piłkarzami Lecha pozostaną na długo w pamięci uczniów. To niewątpliwie dodatkowa motywacja do wytężonej pracy - mówi Sebastian Starczewski, dyrektor marketingu i ticketingu Lecha Poznań.

Do boju o zdrowie

Inicjatywy angażujące młodych przyczyniają się z pewnością do większego zainteresowania młodzieży sportem. Jest to szczególnie ważne, gdyż od kilku lat można zaobserwować dużą liczbę uczniów, którzy korzystają ze zwolnień z lekcji W-F'u. Lekarze biją na alarm, ponieważ brak ruchu przyczynia się do wzrostu zachorowań na choroby cywilizacyjne tj. otyłość czy choroby układu krążenia. Zachęcamy do kibicowania młodym zawodnikom, którzy w emocjonujących rozrywkach już niedługo zagrają o tytuł Mistrza Polski Technikum TEB Edukacja.


data ostatniej modyfikacji: 2016-04-18 11:11:08
Komentarze
 
Polityka Prywatności