5-8.05.2016

WSEiT zaprasza na kurs Metody Bowena - moduł I

Kurs odbędzie się w dniach 5-8.05.2016 w siedzibie Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii przy ul. Grabowej 22 w Poznaniu.

Czas trwania: 40 godz.dydaktycznych
Ilość osób: 20
Koszt: 1990 zł
Prowadzący: Julian Baker pochodzi z Londynu, zaś Techniki Bowena uczył się mieszkając przez kilka lat w Australii. Rozpoczął od zgłębiania tajników refleksologii, ale będąc pod wrażeniem bardzo skutecznej terapii metodą Bowena po ostrym urazie szyi postanowił bardziej zainteresować się Techniką Bowena właśnie. Po powrocie do Wielkiej Brytanii w 1992, prowadził bardzo prężnie działającą klinikę, ale wkrótce niejako w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie ze strony terapeutów zaczął uczyć techniki Bowena w pełnym wymiarze godzin. Rezultatem jego poświęcenie oraz nieograniczonych pokładów energii był szybki rozwój tej techniki w całej Wielkiej Brytanii.

Julian swoje zawodowe życie rozpoczął od pracy w gastronomii i przez 8 lat był zaangażowany w proces regionalnych szkoleń w tym zakresie dlatego też jego sposób uczenia jest przez niektórych określany mianem: "żywego i innowacyjnego". Julian uczy techniki Bowena w sposób wyjątkowy i angażujący, demonstruje, przytacza analogie oraz historie pacjentów. Wielu ludzi komentuje, iż oprócz pozyskania bardzo pożytecznego narzędzia terapeutycznego, podczas szkolenia prowadzonego przez Juliana Bakera mięli okazję uczestniczyć w kursie opartym na swobodnej zabawie oraz sposobności zadawania licznych pytań i uzyskania dodatkowych wyjaśnień. Julian Baker jest najbardziej doświadczonym instruktorem Techniki Bowena w całej Europie i to doświadczenie posłużyło mu do rozwinięcia pełnego i spójnego programu szkolenia tej metody. Julian ostatnio rozpoczął pracę nad niuansami techniki idąc bardziej w kierunku podejścia intuicyjnego, odnosząc się zarazem do roli terapeuty w całym procesie leczenia. Julian Baker prowadzi również warsztaty anatomii sekcyjnej skoncentrowane głównie na układzie powięziowym. W tym zakresie blisko współpracując również z Gilem Hedleyem. Dysponując ogromną wiedzą płynącą z tych warsztatów jest w stanie wytłumaczyć w jaki sposób i dlaczego każda z wykorzystanych procedur Bowena jest efektywna. Julian jest autorem dwóch książek zgłębiających metodę Bowena, a mianowicie: The Bowen Tchnique oraz Bowen Unravelled - A Journey into the Fascial Understanding of the Bowen Technique http://www.penguinrandomhouse.com/books/232127/bowen-unravelled-by-julian-baker/

W wolnym czasie Julian w dalszym ciągu z pasją gotuje, gra w golfa oraz zgłębia tajniki Buddyzmu.

Krótkie filmikami prezentujące jak wyglądają zajęcia z Julianem Bakerem.

https://www.youtube.com/watch?v=8B6dXwsd9j4

https://www.youtube.com/watch?v=xzPN675p3N8

https://www.youtube.com/watch?v=9yi1iCXVDa4

Technika Bowena została rozwinięta w latach 50-tych XX wieku przez Australijczyka Toma Bowena. Szkolenia tej metody pojawiły się po raz pierwszy na rynku australijskim w późnych latach 80tych, a następnie w 1993 roku zostały przywiezione na teren Wielkiej Brytanii. Technika Bowena jest formą leczniczej terapii manualnej, wykorzystującą bardzo delikatny nacisk. Terapeuta pracując kciukami i palcami w konkretnych punktach ciała wykonuje ruchy przypominające "rolowanie", które stymulują mięśnie oraz pozostałe tkanki miękkie ciała człowieka. Technika ta nie wykorzystuje żadnych manipulacji, czy też nastawiania w obszarze tkanek twardych, a terapeuta nie używa siły. Pacjent odczuwa zabieg jako delikatny, subtelny i relaksujący. Powszechnie uważa się iż technika Bowena skłania ciało do zresetowania, samoleczenia oraz odzyskania równowagi, a liczni pacjenci poddawani tej terapii przyznają iż zabiegi przyniosły im ulgę w bólu, polepszenie funkcji oraz przywróciły energię.

Co leczy metodą Bowena, czyli jakie dolegliwości reagują dobrze na tę terapię? W skrócie prawie wszystkie schorzenia i dolegliwości ponieważ technika Bowena jest nieinwazyjną, komplementarna terapią manualną. Jest ona oparta na teorii mówiącej o tym, iż delikatne ruchy w konkretnych obszarach ciała może pobudzić wewnętrzny mechanizm organizmu do zmniejszania bólów, napięć oraz nierównowagi bez potrzeby głębokiej, siłowej terapii, czy też manipulacji. Terapeuci stosujący metodę Bowena pracują ze swoimi pacjentami holistycznie w celu zapewnienia swoim pacjentom optymalnego stanu zdrowia.

Na przykład jedną z przypadłości, w których pacjenci najczęściej szukają pomocy terapeutów pracujących techniką Bowena jest ból pleców. Średnia ilość spotkań podczas terapii to 3-4 sesje terapeutyczne. Naturalnie jak od każdej reguły i od tej bywają wyjątki kiedy to konkretny pacjent potrzebuje większej ilości spotkań, a nawet ciągłego leczenia.

Ból barków, czy też ograniczenie ich ruchomości to też częsty powód wizyt pacjentów u terapeutów wykorzystujących tę metodę, podobnie jak ból w odcinku szyjnym, problemy układu oddechowego oraz ból głowy. Metodę Bowena wykorzystuje się szeroko w leczeniu urazów sportowych np. u graczy w rugby, czy też piłkarzy. Sportowcy poddawani tej terapii regularnie nie tylko rzadziej ulegają kontuzjom, ale również dostrzegają polepszenie osiąganych wyników.

Więcej na temat Techniki Bowena na https://thebowentechnique.com

SZKOLENIE WE WSEiT

Szkolenie z techniki Bowena we WSEiT to trzymodułowy kurs prowadzony przez Juliana Bakera, trwający w sumie 11 dni i kończący się uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu wydawanego przez European College of Bowen Studies.

Moduł pierwszy (termin 5-8 maja 2016) da ci solidne podstawy zarówno teoretyczne jak i praktyczne niezbędne do posługiwania się techniką Bowena w pracy terapeuty. Kurs oferuje jasne i szczegółowe instrukcje, wizualne prezentacje, informacje zaczerpnięte z praktyki terapeuty i co najważniejsze mnóstwo czasu poświęconego monitorowanej pracy służącej nabywaniu doświadczenia w posługiwaniu się tą metodą. Materiały, które otrzymują uczestnicy kursu zostały przygotowane z najwyższą starannością, skrypt jest obszerny, kolorowy, przyjazny dla użytkownika oraz idealny podczas późniejszego niezależnego wykorzystania w pracy z pacjentem.

Po ukończeniu tego modułu, nabędziesz umiejętności które umożliwią Ci wykonywanie terapii całego ciała, pozwalając jednocześnie na kontynuowanie nauki podczas samodzielnej praktyki. Aby osiągnąć poziom zaawansowania niezbędny do przystąpienia do części trzeciej będziesz musiał zgromadzić historię terapii 10 pacjentów (w sumie 40 sesji, 10 osób po cztery sesje z każdą z nich). Przed zakończeniem części pierwszej, opanujesz następujące procedury:

  • Dolnej część pleców i kończyn dolnych
  • Pleców i szyi
  • Barku
  • Łokcia, nadgarstka i kolana
  • Kostki
  • Mięśni kulszowo-goleniowych

Opinie kursantów o szkoleniach prowadzonych przez Juliana Bakera:

"Wiedza jaką ECBS dzieli się podczas tego kursu dotycząca funkcjonowania ludzkiego ciała okazała się wysoce korzystna. Kurs był również odświeżającym i bogatym w nowe informacje spojrzeniem na anatomię ludzkiego ciała."

"Bardzo podobał mi się skrypt towarzyszący kursowi (jego bardzo przyjazny układ),schematy a nawet ułatwiająca czytanie wielkość czcionki). W szczególności podobały mi się wprowadzenia oraz streszczenia oferujące dodatkowe wyjaśnienia."

Moduł drugi (22-25 września 2016) ma na celu dobre ugruntowanie twojej wiedzy na temat podstawowych ruchów Bowena. Na tym etapie zdobędziesz już pewne doświadczenie poprzez praktyczne wykorzystanie tej techniki w pracy z pacjentami, które moduł drugi tylko rozbuduje i udoskonali. Na tym etapie szkolenia będziesz zbierał materiały dotyczące przypadków konkretnych pacjentów, dlatego dodatkowa pomoc oraz dyskusja podczas zajęć skupi się również na tym.

Opanujesz kolejne procedury:

  • Miednicy
  • Stawu skroniowo żuchwowego
  • Kości guzicznej
  • Układu limfatycznego
  • Przepony
  • Niektórych narządów wewnętrzny

Moduł trzeci (24-26 luty 2017) utrwalający kończący się egzaminem praktycznym oraz teoretycznym egzaminem pisemnym. Osoby chcące przystąpić do egzaminu będą zobowiązane do uprzedniego przesłania dokumentacji dotyczącej terapii 10 pacjentów (po cztery sesje z każdym z nich oczywiście wykorzystując technikę Bowena). Szczegółowe wytyczne do zilustrowania pracy z pacjentem znajdują się w skrypcie do pierwszego modułu.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu techniki Bowena w centrum kursów i szkoleń WSEiT?

  • Bogate doświadczenie instruktora i jednocześnie prawdziwego pasjonata anatomii sekcyjnej, który jest otwarty na wszelkie pytania i żadnego nie pozostawia bez odpowiedzi
  • Technika Bowena to bezpieczny i łagodny sposób pracy z szeroką gamą pacjentów
  • Nowoczesne podejście do klasycznej metody, spojrzenie na nią z perspektywy układu powięziowego
  • Możliwość zaprezentowania pracy na pacjentach
  • Intensywne, trzymodułowe szkolenie, które na przestrzeni 10 miesięcy daje możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: http://www.kursy.wseit.edu.pl/terminarz/poznan/all/kurs-metody-bowena-modul-i_340.html


data ostatniej modyfikacji: 2016-04-07 11:26:36
Komentarze
 
Polityka Prywatności