2015-03-30

Dzień z prawem w SWPS w Poznaniu

Dzień z prawem odbędzie się w 30 marca 2015 roku w siedzibie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu przy ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10.

W SWPS cyklicznie odbywają się dni z kierunkami studiów, poświęcone prezentacji praktycznych aspektów poszczególnych dziedzin nauki. Tym razem zapraszamy na warsztaty z praktykami, wykłady poruszające ważne kwestie w świecie prawa oraz debatę oksfordzką poświęconą tematyce wolności słowa w mediach.

30 marca 2015 r. Dzień z prawem zainicjuje dr Bartłomiej Wróblewski, który o godzinie 10.00 w poznańskiej siedzibie SWPS powita wszystkich zainteresowanych studiami prawniczymi, zaprezentuje kierunek, przybliży specyfikę studiów, zapozna przyszłych studentów z programem oraz przedstawi sposób nauczania funkcjonujący na uczelni.

Zgłoszenie na Dzień z Prawem >>


Warsztaty z praktykami

UWAGA! Wszystkie warsztaty odbywają się równolegle od godz. 11.45 do 13.15. Prosimy o zapis na jedno wydarzenie.

  • Publiczne a prywatne. Rozpowszechnianie treści w Sieci (sala 303)

Czy za ściąganie filmów i muzyki naprawdę może mi grozić kara? Czy można na Facebooka wrzucać zdjęcia moich przyjaciół? Kiedy posty prywatne, stają się postami publicznymi? Na te i szereg innych pytań związanych z prawem autorskim i rozpowszechnianiem wizerunków i różnych utworów w Internecie odpowie prawniczka dr Aleksandra Bagieńska-Masiota. Na warsztatach dowiemy, że można ściągać legalnie, a profile można zabezpieczać. Praktyczne podejście w prawie autorskim, wskaże, że przepisy nie są martwe, a mają rzeczywiste odzwierciedlenie w rzeczywistości.

dr Aleksandra Bagieńska-Masiota - prawnik i politolog. Absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Autorka książki pt. "Sejmowa Komisja śledcza w systemie politycznym RP", Wydawnictwo sejmowe 2010. Od 2008 r. pracownik naukowy i dydaktyczny, obecnie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej WZ w Poznaniu. Współpracuje z poznańską kancelarią prawną Masiota i Wspólnicy Adwokacka Spółka Partnerska. Specjalizuje się w tematyce prawa prasowego, autorskiego, a także prawa politycznego.

  • Zawody prawnicze, czyli jakie? (sala 304)

Jeżeli zdecydowałeś się, że Twoim marzeniem jest studiowanie prawa, rozwiązywanie kazusów oraz prawnych problemów czy wiesz, że przed Tobą stoi kilka dróg rozwoju zawodowego? Jakie możliwości dają studia prawnicze? Czy wybór studiów prawniczych to zawody adwokata, sędziego i obowiązkowy egzamin na aplikację? O tym dlaczego warto studiować prawo opowie adwokat i wykładowca poznańskiego SWPS mec. Katarzyna Służewska-Woźnicka. Praktyczny przebieg warsztatu wskaże możliwości i perspektywy zawodowe przyszłym studentom. Podpowiemy, że studia prawnicze to również kariera rzeczników patentowych, syndyków, komorników czy notariuszy.

mec. Karolina Służewska-Woźnicka - Wykładowca szkoleń dla aplikantów adwokackich przy Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej oraz wykładowca prawa dla studentów SWPS Wydział Zamiejscowy w Poznaniu. Prelegent wielu szkoleń poświęconych tematyce prawa medycznego, karnego i cywilnego. W latach 2002-2006 doktorant w Katedrze Prawa Rzymskiego i Historii Prawa Sądowego Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.

  • Jak prawo walczy z przestępczością zorganizowaną? (sala 309)

Kim jest świadek koronny? Czym się różni od małego świadka koronnego? Jaką rolę i znaczenie w walce z przestępczością pełnią informatorzy? Wybrane narzędzia prawne służące zwalczaniu przestępczości zorganizowanej przedstawi dr Piotr Herbowski. Instytucja świadka koronnego funkcjonuje w Polsce od 1998 roku. Podczas warsztatu będziemy szukać odpowiedzi na pytanie czy zeznania podejrzanych i informatorów przyczyniają się do rozbicia gangów. Przedstawimy dowody na to, że prawo to nie tylko bezosobowe zapisy, ale również praktyczne działania na rzecz ujęcia przestępców.

dr Piotr Herbowski - zajmuje się kryminalistyką i postępowaniem karnym, a w szczególności wykorzystaniem wyników badań poligraficznych (wariograficznych) i czynności operacyjno-rozpoznawczych. Interesuje się taktyką prowadzenia czynności wykrywczych i dowodowych w sprawach kryminalnych. W poznańskim wydziale SWPS prowadzi zajęcia z kryminalistyki, postępowania karnego, psychologii sądowej oraz czynności pozaprocesowych w postępowaniu przygotowawczym. W pracy wykładowcy akademickiego najbardziej ceni dociekliwość studentów oraz pasję i kreatywność w poszukiwaniu wiedzy.


data ostatniej modyfikacji: 2015-03-13 13:18:20
Komentarze
 
Polityka Prywatności