Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Poznań

NEWSY Poznań
i wielkopolskie

Poznańskie Centrum Usług Biznesowych GSK IT otwiera drzwi kariery dla studentów i absolwentów

Dział: Poznań

Dobra wiadomość dla studentów i absolwentów - w najbliższym półroczu GSK IT planuje powiększyć swój zespół o ponad dwieście osób. Jedną z trzech strategicznych grup, do których centrum kieruje swoją ofertę są osoby w wieku 22 - 30. Kandydaci ubiegać się mogą zarówno o uczestnictwo w programie stażowym, jak i o stałą pracę w charakterze specjalisty. GSK IT w Poznaniu stanowi jedno z sześciu centrów globalnych usług IT GSK na świecie będąc jednocześnie jednym z najbardziej nowoczesnych Centrów Usług Biznesowych w Europie.

Branża farmaceutyczna należy do najbardziej dynamicznych i innowacyjnych na świecie. Stworzenie nowego leku, czy opracowanie nowej technologii jego produkcji to wyzwania, przed którymi stają eksperci zatrudnieni w tym segmencie rynku. Dlatego właśnie możliwość zdobycia doświadczenia w globalnej, nowoczesnej firmie zapewniającej inspirujące wyzwania, możliwość rozwoju oraz pracę w międzynarodowym środowisku daje unikalną szansę na realizację aspiracji zawodowych.

Średnio, w każdym roku, około trzydziestu osób uczestniczy w programach stażowych GSK IT i ma szansę zdobyć cenne doświadczenie. Centrum jest otwarte na studentów kierunków technicznych, ale także ekonomicznych i filologicznych, o wysokorozwiniętych umiejętnościach komunikacyjnych. W trakcie stażu sprawdzić można się prowadząc samodzielne projekty oraz wspierając codzienną pracę operacyjną swojego zespołu. Każdy z uczestników może liczyć na opiekę mentora, a także na skorzystanie z szerokiej oferty szkoleniowej. Program trwa 12 miesięcy, a studenci za swoją pracę otrzymują atrakcyjne wynagrodzenie. Po zakończeniu programu studenci mają duże możliwości na pozostanie w organizacji. Jak pokazują statystyki, około 70% uczestników stażu znajduje stałe zatrudnienie w GSK IT.

Staż w GSK IT jest dla mnie bardzo wartościowym doświadczeniem. Kończąc studia posiadałam wiedzę specjalistyczną, jednak, na to, co przynosi prawdziwą satysfakcję, czyli jej praktyczne wykorzystanie, miałam szansę dopiero podczas stażu w GSK. Moim celem jest ciągły rozwój i dzięki pracy w tej firmie mam szansę go realizować. Nauczyłam się już właściwej komunikacji na różnych szczeblach pracy zespołowej, a także skutecznego rozwiązywania problemów. W GSK mam możliwość rozwijać zarówno umiejętności techniczne, jak i kompetencje miękkie. Bardzo cenię sobie pomoc oraz wsparcie ze strony mojego zespołu. I - co najważniejsze - atmosfera jest tu niesamowita. To sprawia, że bardzo lubię, to co w rzeczywistości robię - zauważa Alicja Kędziora, studentka ekonomii na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym, stażystka w zespole governance.

GSK IT poszukuje studentów ostatnich lat oraz absolwentów kierunków technicznych i pokrewnych. Oferta skierowana jest do osób zainteresowanych IT, które chciałby rozwijać się w konkretnych technologiach, jak BI, Adobe, Web Development czy MES. Od kandydatów nie jest wymagana wiedza specjalistyczna. 40% obecnych pracowników nie ma pierwotnego wykształcenia informatycznego, a niezbędną wiedzę zdobywa dzięki zapewnianej przez firmę bogatej ofercie rozwojowej. Warunkiem koniecznym jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. Kandydaci powinni posiadać umiejętność szybkiego uczenia się, pracy w grupie. Mile widziane są również rozwinięte kompetencje komunikacyjne, zdolności analityczne oraz wielozadaniowość.

W związku z ciągłym rozwojem GSK IT w Poznaniu, planujemy zatrudnić ponad dwustu nowych członków zespołu. Zaplanowana na najbliższe miesiące rekrutacja obejmie zarówno studentów rozpoczynających swoją karierę, jak i doświadczonych specjalistów w różnych dziedzinach. Zespół specjalistów pracujących w Poznaniu będzie odpowiedzialny za realizację części globalnej strategii IT GSK, dostarczając głęboką wiedzę i doświadczenie w strategicznych z punktu widzenia biznesu systemach IT w firmie - poinformował Daniel Lebeau, Chief Information Officer w GSK.

Poznańskie GSK IT na przestrzeni lat zyskało miano atrakcyjnego pracodawcy, który oferuje przyjazne, nowoczesne środowisko pracy. Jest też wysoko oceniane z perspektywy możliwości rozwoju oraz zdobywania doświadczenia zawodowego nie tylko wśród doświadczonych pracowników, ale również - dzięki programom stażowym - wśród studentów. Jak pokazuje wewnętrzne badanie satysfakcji członków zespołu GSK IT, pracownicy najbardziej cenią sobie szansę zdobycia specjalistycznej wiedzy, stabilność zatrudnienia, a także możliwość pracy w międzynarodowym środowisku.

Cieszę się, że w najbliższych miesiącach do zespołu GSK IT dołączą również studenci i absolwenci rozpoczynający karierę zawodową. Osoby te zostaną odpowiednio przeszkolone w celu zdobycia umiejętności technicznych oraz praktycznej wiedzy na temat systemów i aplikacji działających w ramach globalnych struktur GSK. Pragnę przy tej okazji podkreślić, że podejmowana od lat współpraca z poznańskimi uczelniami jest bardzo efektywna - pozwala znaleźć miejsca pracy najlepszym studentom i absolwentom, a nam fantastycznych członków zespołu GSK IT - przekonuje Sebastian Drzewiecki, Dyrektor Globalnego Centrum GSK IT w Polsce.

Obecnie, już ponad 500 wysoko wykwalifikowanych specjalistów zatrudnionych w GSK IT w Poznaniu obsługuje ponad 100 tysięcy pracowników GSK na całym świecie oraz ściśle współpracuje z innymi placówkami firmy w USA, Wielkiej Brytanii czy Malezji. W ciągu dekady poznańskie biuro z zaledwie 10-osobowego zespołu wsparcia IT rozwinęło się do jednego z wiodących światowych GSK Business Service Center i konsekwentnie realizuje plany zwiększenia zatrudnienia. Główne obszary wspierane przez GSK IT to: cyber security, badania i rozwój (R&D), systemy zarządzania i monitorowania produkcji leków, bazy i hurtownie danych, narzędzia pracy grupowej, aplikacje CRM, aplikacje mobilne oraz Multi Channel Marketing Services. Na korzyść biura w Poznaniu z pewnością przemawia doskonałe położenie miasta, w samym centrum Europy. Dzięki temu współpraca z wewnętrznymi klientami zlokalizowanymi w różnych strefach czasowych może być wyjątkowo efektywna.

Więcej informacji o rekrutacji w GSK IT Poznań znajduje się na stronach http://www.gskit.pl oraz www.gskwybitni.pl.


data ostatniej modyfikacji: 2016-11-04 10:31:59
Komentarze

Nauka języka w twoim mieście


boks_2016_17_drugi_jezyk_gratis.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
Collegium_Da_Vinci_boks_220_PL.jpg
WSZUiE-220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura